Griekenland – single wandelvakantie, genieten & relaxen – Peloponnesos | 8 dgn

Wat/waar: relaxte single wandelvakantie Peloponnesos, Griekenland
Duur: 8 dagen
Ontdek de charme van de Peloponnesos tijdens deze ontspannen single wandelvakantie in Griekenland. We verblijven direct aan zee, aan de Argolische Golf, omgeven door olijfbomen, heuvels en helderblauw water. We wandelen langs de mooie kustlijn, over rustige bergpaden door prachtige natuur en bezoeken sfeervolle, traditionele dorpen. We genieten van de Griekse gastvrijheid en de lokale specialiteiten – puur en vol smaak. Er is tijd om te ontspannen maar wandel je liever wat meer, dat kan ook.



De Peloponnesos – Arcadia
De Peloponnesos, het zuidelijke schiereiland van Griekenland vol geschiedenis, natuur en authentieke cultuur. Je vindt er ruige bergen, charmante dorpen en een helderblauwe zee – ver van het massatoerisme. In het hart ligt Arcadië, een ongerept landschap dat al sinds de oudheid symbool staat voor rust en eenvoud.
Op de pleintjes en taveernes in de dorpen worden we warm ontvangen met de kenmerkende Griekse gastvrijheid.
Waar verblijven we?
We verblijven in Paralio Astros, een kustplaatsje aan de Argolische golf in de oostelijke Peloponnesos. Het oude deel van het dorp ligt gedeeltelijk tegen de helling van een heuvel met de restanten van een kasteel op de top. Langs het strand en in het dorp zijn vele taverna’s waar je heerlijk kunt eten en genieten van de ontspannen Griekse sfeer.
Heerlijk Griekenland
Grieken zijn trots op hun lokale specialiteiten en delen dat graag met hun gasten. Tijdens deze week zullen we dan ook proeven van vele lekkernijen op mooie en leuke locaties zowel in de bergen als aan de kust. Een lekkere picknick en een bezoek aan de markt horen er natuurlijk ook bij.
Aanvullende informatie
Hoe er te komen
Wij vliegen vanaf Amsterdam naar Athene en v.v.
Wandelingen
Niveau: 2. De wandelingen zijn geschikt voor ieder met een goede basisconditie en enige bergwandelervaring over ongelijke ondergrond, leeftijd tot ca. 68 jaar*. De wandelingen zijn niet lang maar de paden zijn vaak ongelijk en rotsachtig zodat je vast ter been dient te zijn. Er zijn hoogteverschillen (tot max. 450m). De wandelingen gaan in een rustig tempo en we genieten van de Griekse sfeer en de ontmoetingen met de gastvrije bevolking. Tevens bezoeken we een aantal bijzondere plekken zoals eeuwenoude olijfbomen, kloosters, een olijfoliefabriekje etc.
*Ben je wat ouder maar in goede conditie, hoogteverschillen en ongelijke ondergrond zijn geen probleem, neem contact op.
Begeleiding
Deze reis wordt afwisselend begeleid door Dimitris of Giorgos, twee gepassioneerde lokale gidsen (in het Engels). Zij worden in het voorjaar vergezeld door Evelien die veel weet over de natuur (Nederlands).
Accommodatie
Wij verblijven in een kleinschalige accommodatie in Paralio Astros vlakbij zee in studio’s met een balkon en eigen keukentje. De prijs is inclusief studio voor alleengebruik. Wij worden door de gastvrije eigenaresse Vivian met open armen ontvangen. Indien je een studio wilt delen met je reisgenoot, ontvang je € 125,- korting op de prijs. Het kan zijn dat we ook gebruik maken van de studio’s van de buren.
Extra info
Wij reizen buiten het hoogseizoen en bezoeken tijdens deze reis o.a. mooie bergdorpen. Dorpen die met een grote leegloop te maken hebben. Kleinschalig toerisme helpt de lokale economie van deze dorpen.
Data & prijzen 2026
24/3 € 1595,- vol
7/10 € 1595,-
Korting € 45,- bij boeking min. 3 mnd voor vertrek
Incl. studio voor alleengebruik
Korting € 125,- bij gedeelde studio
2
minimaal: 5
maximaal: 7
Inclusief
- vlucht
- kleine handbagage 40x30x20cm
- alle genoemde transfers
- accommodatie o.b.v. studio voor alleengebruik
- 7 x ontbijt
- 4 x diner
- 1 x uitgebreide lunch
- 1 x uitgebreide picknick
- 3 x lunchpakket
Exclusief
- drankjes
- maaltijden niet genoemd bij inclusief
- ruimbagage € 92,- retour
- boekingskosten € 30,- per boeking
- bijdrage reisgarantiefonds € 9,00 p.p.
Dagprogramma
Dag 1. Vlucht naar Athene
We arriveren op de luchthaven van Athene waar we worden opgewacht en reizen in ca. 2,5 uur naar het kustplaatsje Paralio Astros op de Peloponnesos. Na het inchecken genieten we van een drankje en afhankelijk van de tijd maken we met de liefhebbers een verkennende wandeling door het dorp. ’s Avonds genieten van een heerlijke maaltijd in een goede taveerne in het dorp.
Maaltijden: diner, indien we laat aankomen wordt het diner doorgeschoven naar één van de andere dagen
Dag 2. Na een lekker ontbijt maken wij een wandeling door het oude deel van het dorp. We bezoeken de restanten van de fort op de top van de heuvel met daarbij prachtig uitzicht over de baai. Een korte transfer brengt ons naar het beginpunt van de wandeling die ons langs de mooie kust en landerijen leidt naar het “Wetland van Moustos”. Een bijzondere plek waar veel vogels verblijven. We lopen verder langs de kust naar het haventje Limanaki. Op de heuvel vinden wij de restanten van het oude Anthini. Na een klein klimmetje wacht ons een uitgebreide picknick met lokale lekkernijen. Wij worden na de lunch opgehaald en rijden langs prachtige oude olijfgaarden naar het mooie dorp Agios Andreas waar we op het dorpsplein bij één van de cafés uitrusten. Na een wandeling door het dorp, worden we opgehaald en rijden terug naar onze accommodatie. Onderweg stoppen we bij een prachtige, eeuwenoude olijfboom die een bezoek zeker waard is.
Wandeling: ca. 10 km, in het begin wat klimmen over rotsachtige paden, daarna voornamelijk vlak terrein langs de kust.
Maaltijden: ontbijt en uitgebreide picknick lunch.
Dag 3. Vandaag wacht ons een hele mooie dag in de bergen. Na een transfer (ca. 40 min.) over een prachtige route komen we aan in het waterrijke dorp Platanos met haar mooie oude huizen en smalle straatjes. We wandelen over bergpaden met mooie uitzichten naar het kleine dorp Sitaina. Vanuit Sitaina rijden we met ons busje in een kwartiertje naar Kastanitsa, gelegen op ca. 800m hoogte en omringd door vele kastanjebomen. In dit mooie authentieke dorp worden we verwelkomd op het dorpsplein waar we zullen genieten van een lekkere uitgebreide lunch met specialiteiten uit de streek.
Na een wandeling door het dorp kunnen de liefhebbers het natuurcentrum/museumpje bezoeken. Na het bezoek rijden wij terug naar Paralia Astros.
Wandeling in totaal: ca. 9 km, gedeeltelijk over rotspaden en met wat klimmetjes en afdalingen, ca. +450m/-300m.
Maaltijden: ontbijt en uitgebreide lunch
Dag 4. Vandaag verkennen we de mooie kust verder. Een korte transfer brengt ons bij het dorp Zaritsi. Een mooie wandeling boven de kust langs, leidt ons naar Tyros, een mooi kustdorp gelegen aan de rand van het Nationale Park Parnon. Boven de pittoreske haven van Tyros vinden we op de heuvel de restanten van een oude citadel. Het is even een klimmetje maar hiervandaan hebben wij een prachtig uitzicht op het mooie strand van Lygaria en op de 3 oude windmolens er boven, welke rond 1920 zijn gebouwd. Bij helder zicht kun je ook de eilanden Hydros en Spetsse zien liggen.
Wandeling totaal: ca. 8 km, 1e deel wandeling over mooi maar rotsachtig pad met aan het eind een steilere afdaling. Klimmetje naar de top van de heuvel. Bij mooi weer kunnen we natuurlijk een duik in zee nemen tijdens deze wandeling.
Maaltijden: ontbijt, lunchpakket, diner
Dag 5. Vandaag een relaxte dag met een bezoek aan het mooie, oude, kleurrijke stadje Nafplio en de boerenmarkt. Volgens velen is Nafplio het mooiste stadje van de Pelopennesos. Als eerste hoofdstad van het moderne Griekenland kent Nafplio een rijke geschiedenis en dat merk je als je door de oude stad loopt. Prachtige panden en huizen in Venetiaanse stijl en de daarbij behorende kleuren maken het een feest om hier rond te dwalen. Wij maken een mooie wandeling in en rond het stadje en als je wilt kun je het grote fort van Palamidi bezoeken (entree ca. € 20).
Wat betreft eten en drinken zit je ook goed in Nafplio, vele taverna’s en café’s bieden heerlijke lunches aan. Na de lunch rijden wij terug naar Paralio Astros.
Wandeling in Nafplio met zijn allen (ca. 2 uur) of je kunt er zelf op uitgaan.
Maaltijden: ontbijt
Dag 6. Na het ontbijt rijden wij naar het bergdorp Agios Ioannis gelegen op zo’n 725m hoogte en waar, zoals in zoveel bergdorpen, nog erg weinig mensen wonen. Vanuit het dorp lopen wij een prachtige route met mooie uitzichten. We zoeken een mooi plekje op om van onze meegebrachte lunch te genieten. De trail leidt ons verder door een mooi bos met Syrische jeneverbessen die tot zo’n 30m hoog kunnen worden. Een prachtige maar wat inspannendere route brengt ons bij het eindpunt: klooster van Malevi. Dit is één van de belangrijkste kloosters van de Peloponnesos en ligt op ca. 900m hoogte. Het is een groot complex dat verschillende malen opnieuw opgebouwd is. Vanaf het klooster rijden wij terug naar Paralia Astros.
Wandeling: ca. 11 km, grotendeels goede paden met aan het begin en eind klimmetjes. Hoogteverschil ca. +300m.
Maaltijden: ontbijt, lunchpakket, diner
Dag 7. Na het ontbijt rijden wij richting het zuiden, naar het traditionele dorp Pera Melana met haar mooi oude huizen in de speciale Tsakonische bouwstijl. In dit gebied wordt in een aantal dorpen nog een speciaal dialect gesproken: het Tsakonisch dat behoorlijk verschilt van het standaard Grieks. Onze wandelroute leidt ons naar het prachtige dorp Leonidio waar de Tsakonische architectuur ook overheerst. Wij wandelen over smalle geplaveide straatjes, langs vergezichten en imposante kliffen. We komen langs de kapel van de profeet Ilias welke een prachtig uitzicht biedt op de zee. Van verre zien wij al de dominerende rode rots boven Leonidio. Dit dorp is vanwege de vele rotswanden zeer geliefd bij klimmers. Wij dalen af in het dorp en genieten van een drankje bij één van café’s. Hierna is het leuk om door het dorp te dwalen langs prachtige huizen en oude olijfbomen voordat wij terugrijden naar Paralio Astros.
Wandeling: ca. 10 km, +340m/-450m o.a. over verschillende typen paden.
Maaltijden: ontbijt, lunchpakket en diner.
Na het ontbijt einde programma*. We teruggebracht naar de luchthaven van Athene en het is tijd om afscheid te nemen van Griekenland.
*Bij een late vlucht kunnen we eventueel nog een wandelingetje maken en gezamenlijk lunchen.
Maaltijden: ontbijt







Dank je wel Evelien, voor een onvergetelijk week in de Peloponnesos!
Oktober 2025
Een stukje zomer eind oktober! Wat mij betreft een heerlijke week vol mooie tochten en heerlijk eten. Heel veel mooie natuur gezien. Ik voelde me door de Griekse gidsen en de gastvrije mensen echt welkom. Aanrader!
oktober/november 2025
Hi Evelien, ik heb het prima naar mijn zin gehad op de Peloponnesos, mooie reis, mooi gebied met afwisselende landschappen, zeer gastvrije Grieken, goeie gidsen en goed gezelschap! Heel leuk om met lokale gidsen te wandelen die niet alleen het gebied goed kennen maar ook veel van de lokale bevolking kennen. Dat zorgt voor mooie ontmoetingen, zoals met Catharina.
oktober/november 2025
Mooie en ontspannen wandelreis in een prachtig gebied: Arkadië op de Peloponnesos. De wandelingen waren afwisselend. Enorm gastvrij ontvangen door de gidsen en in de accommodatie. Paralia Astros is een leuke plaats aan de kust om te verblijven.
oktober 2025
Ik heb genoten van deze reis.
We hebben prachtige wandelingen gemaakt vanuit een heerlijk rustig hotelletje in Paralia Astros, een aangenaam dorpje dat redelijk verwijderd voelt van toeristische drukte.
We hadden een fijne groep en de begeleiding door de griekse gidsen Dimitri en Giorgos was warm en vriendelijk, niets was teveel.
Met als kers op de taart de vaak opduikende altijd vrolijke verschijning van Katarina met koffie, broodjes of taart op een onverwachte plek.
Maart/april 2026