Spanje – Wandelvakantie Andalusië single reis | 8 dgn

Wandelen door het achterland van Malaga – Andalusië
Wat/waar: single wandelreis vanuit standplaats, Axarquia in Andalusië
Duur: 8 dagen
De uitvalsbasis voor deze wandelreis in Andalusië is het typisch Spaanse bergplaatsje Cómpeta, op ca. 650 m. hoogte. Het is gelegen in de streek Axarquia, verscholen aan het einde van een langgerekt dal en weg van het massatoerisme. Het ´witte dorp´ heeft als achtertuin een enorm natuurpark met de indrukwekkende Tejada- en Almijara-bergketens als achtergrond. Een prachtig gebied voor een wandelvakantie.
Vooral het voor- en najaar en de “winter” zijn ideale jaargetijden om hier te wandelen met dagtemperaturen van 15-25 graden. De natuur is vooral van eind maart tot midden mei mooi wanneer de amandelbomen uitbundig wit bloeien en de sinaasappels rijp zijn.



Wandelen door de Axarquia
Het landschap van Axarquia heeft wandelaars veel te bieden: ruige bergen, beboste heuvels, valleien met olijf, citroen en avocado boomgaarden. De wandelingen leiden vaak over geiten- en ezelpaden en gaan tot iets boven de 1000 meter.
In deze streek vind je tevens vele, mooi gelegen, typisch Spaanse dorpen waar je de invloed van de Moren nog goed terug kan vinden.
De Nederlandse organisatoren en gidsen ter plaatse wonen al jaren in dit gebied, zij verzorgen al het lokale vervoer van en naar de wandelingen en één van hen loopt tijdens de wandelingen mee.
Verblijf tijdens deze wandelvakantie
Het verblijf is van april tot en met oktober in mooie dorpshuizen in traditionele Andalusische stijl gebouwd en met hedendaags comfort. Van november tot en met maart wordt in Hotel Balcón de Cómpeta verbleven. De dorpshuizen en het hotel liggen in het midden van Cómpeta. Restaurantjes, barretjes, winkels en de bakker zijn letterlijk direct om de hoek!
Iedere avond wordt een mooie grote tafel gereserveerd voor de maaltijd; liefst steeds in een ander restaurantje. Het ontbijt gebruiken we altijd in de ontbijtruimte van het hotel op max. 5 minuten lopen. Zowel ontbijt als avondmaaltijden zijn inbegrepen.
Aanbieding 1 pers.kamer zonder extra kosten!
Indien je een 1-persoonskamer wenst, kun je boeken op de vertrekdata met verblijf in de dorpshuizen, je hoeft dan geen 1-persoonstoeslag te betalen. In de huizen bevinden zich 3 (1-persoons) kamers. Een grote woonkamer en een badkamer en toilet worden dus met maximaal 2 medereizigers gedeeld.
Aanvullende informatie
Wandelingen
Van glooiend tot flink stijgend, hoogteverschillen van 200 tot 500 meter. Per wandeldag wordt ca. 8-18 km afgelegd in 3-6 uur.
Vlucht
Er wordt gevlogen op Malaga
Accommodatie
Maart tot en met oktober
Dorpshuis in het centrum van Cómpeta, 1-persoonskamer zonder extra kosten! Daarin bevinden zich 3 x 1-persoons kamers en een grote woonkamer. De badkamer wordt met maximaal 2 medereizigers gedeeld.
Februari en november
Hotel Balcon de Competa, ligging aan de rand van het centrum van Cómpeta vlakbij het centrale plein. Kamers met douche/toilet, 1-persoonskamer toeslag: € 120,-.
Op 30/3 2021 vertrekt een speciale wandelreis. In Spanje is het in deze week Semana Santa, letterlijk de Heilige Week. Iedere plaats, van groot tot klein, viert haar Semana Santa met indrukwekkende processies. In Competa trekken de kleurrijke processies door de smalle straatjes heen. een bijzonder schouwspel! De processies vinden in de vroege ochtend en avond plaats en staan dus niet in de weg van het wandelprogramma. Rond deze periode vindt ook vaak de art-walk in Competa plaats, zeer zeker een aanrader!
Data 2021
Verblijf in dorpshuizen
30/3 Semana Santa special
18/5
5/10
Verblijf in hotel
16/11
Deze reis is een single reis, m.n. bestemd voor mensen die zonder partner reizen
Prijs
2-3
minimaal: 6
maximaal: 12
Inclusief
- vlucht met Transavia
- transfers Malaga luchthaven-Cómpeta v.v.
- 7 overnachtingen in hotel of dorpshuis in Cómpeta
- bij verblijf in dorpshuis (gratis) 1-persoonskamer
- 7 x ontbijt
- 7 x avondmaaltijd
- Nederlandstalige gids/organisator ter plaatse
- lokale transfers
Exclusief
- toeslag 1-persoonskamer in hotel (februari en november) € 120,-
- lunches
- drankjes bij de avondmaaltijden
- ruimbagage € 52,- retour
- boekingskosten € 20,- per boeking
Dagprogramma
Dag 1: Vlucht Amsterdam-Malaga. Transfer per taxi of busje naar Cómpeta (ca. 70 km).
Dag 2: Cómpeta-Canillas-Archez-Cómpeta, ca. 8 km/3 uur. Inloopwandeling over een prachtig oud pad en langs een irrigatiekanaaltje met mooie vergezichten naar het dorp Canillas de Albeida. Via een rustig weggetje dalend naar het Moorse dorp Archez met een eeuwenoude minaret. Vervolgens via smalle ezelpaden en wijngaarden weer terug naar Cómpeta.
Dag 3: Cómpeta-Casa de la Mina-Cómpeta, ca. 12 km/4 uur. Over een bergkam op 1020 m hoogte met prachtig uitzicht op het ruige landschap. Via een geitenpad afdaling naar Casa de la Mina op 860 m hoogte.en evrder via de Puerto del Collado terug naar Cómpeta.
Dag 4: Canillas-Rio Cajula-Canillas-Cómpeta, ca. 15 km/4 uur. Transfer naar het startpunt in Canillas. Via een geitenpad afdaling naar de Puente Romano. Dan stroomopwaarts langs de Rio Cajula door een nauwe kloof en langs een waterval. Door het dal van de Rio Turvilla weer terug naar Canillas en aansluitend terug naar Cómpeta.
Dag 5: Cómpeta, vandaag een vrije dag. Je kunt een dagtocht maken naar het mooie kleurrijke Malaga met bijv. een bezoek aan het Picasso-Museum en één van de indrukwekkendste kathedralen van Spanje. Alternatieven: een extra wandeling aan de Midellandse Zeekust of een extra wandeling in de omgeving van Cómpeta.
Dag 6: Cortijo del Daire-Collado de los Civiles-Rio Higueron-Blanquilla-Paez Blanca-Cortijo del Daire, ca. 18 km/6 uur. Prachtige natuurwandeling o.a. door het dal van de Rio Higueron.
Dag 7: Fabrica de la Luz-Puerto Blanquillo-Lucero-Los Pradillos-Cómpeta, naar keuze ca. 17 km/5 uur of ca. 24 km/9 uur. Ook weer een prachtige wandeling door ruige natuur, over beekjes en bergkammen.
Dag 8: Transfer per taxi of busje naar Malaga.Vlucht terug naar Nederland.

Leuke wandelreis in een leuk gebied. Competa, waar we verbleven, is een leuke plek om na de wandelingen weer terug te keren. De avondmaaltijden waren elke dag weer lekker en verrassend.
ik heb genoten van deze reis: prachtige omgeving en leuke groep. De reisbegeleider is zeer ervaren en weet veel te vertellen. De accommodatie was fijn en de maaltijden elke avond weer een verrassing.