Turkije Wandelreis Lycian Way west individuele trektocht | 8 dgn

Wandelen langs kleine baaien, vergezichten, oudheden en gastvrije dorpen!
Wat/waar: trektocht Lycian Way in Zuidwest Turkije
Duur: 8 dagen
Deze individuele wandelreis over de Lycian way in Turkije brengt je in het vroegere Lycië aan de zuidwestkust. Een bergachtige streek met prachtige gevarieerde natuur, uitgestrekte stranden, kleine baaien, kliffen en indrukwekkende vergezichten. Je struikelt hier haast over de vele oudheden die door de vroegere bewoners, de Lyciërs, zijn achtergelaten. Tombes, sarcofagen, tempels, amfitheaters, je vindt het hier allemaal! In de kleine dorpen word je warm en gastvrij ontvangen, ‘s avonds staat een goede maaltijd voor je klaar.



De route
Deze trektocht volgt het begin van de Lycian Way, je begint in het voormalige Griekse dorpje Kayaköy en eindigt in Patara. Je wandelt over eeuwenoude paden en bezoekt onder meer de Lycische steden: Sidyma, Xanthos en Patara. Tijdens deze tocht waan je je ver van de toeristische plaatsen.
Het gebied
De wandelingen voeren over bergen, door bossen, langs olijfgaarden en landerijen, over stille stranden, bergweiden en kustpaden met geweldige zeezichten. Onderweg kom je herders tegen met hun schapen en geiten en je kunt thee of iets fris drinken in kleine dorpen waar de tijd stil lijkt te hebben gestaan. Warm geworden van de wandeling kun je een verfrissende duik in zee nemen.
Lycische steden, grote gastvrijheid
De oude Lycische steden die je bezoekt spreken tot de verbeelding. Al dwalend tussen de ruïnes komt de geschiedenis van de bijzonder ontwikkelde Lycische cultuur weer tot leven.
Tijdens de reis ervaar je de vriendelijkheid en grote gastvrijheid van de lokale bevolking die je overal zeer welkom doet voelen. ‘s Avonds geniet je van de goede en overvloedige Turkse keuken.
Aanvullende informatie
Hoe er te komen
Dalaman is het dichtstbijzijnde vliegveld.
In het seizoen o.a. vluchten met Tui en Corendon. In het late najaar of vroege voorjaar vluchten met o.a. Pegasus airlines en Turkish airlines.
Reisdocumenten
Let op! Je paspoort/identiteitskaart dient nog minimaal 6 maanden geldig te zijn bij aankomst. Vanaf 2 maart 2020 is het voor Nederlanders/Belgen en een aantal andere nationaliteiten niet meer nodig om een visum te kopen. De maximale verblijfsduur blijft 90 dagen in een periode van 180 dagen.
Zwaarte
Niveau: 2/3. Geschikt voor mensen met een goede conditie en enige bergwandelervaring. Wandelingen variërend van een korte ontspannen dag van 3,5 uur tot een zwaardere dag van 6 uur door bergachtig gebied. Op een aantal trajecten zijn de paden rotsachtig en smal. De bagage wordt vervoerd.
De route
De Lycian Way is in totaal zo’n 500 km lang en rood/wit gemarkeerd. De wandelingen worden gelopen op de rood/witte markeringen en je krijgt het Engelstalige boek van Kate Clow mee. Wij raden echter aan om ook een app te gebruiken daar op sommige stukken de markeringen weg zijn gevallen. Je kunt bijv. de gratis app: Maps.me gebruiken.
Accommodatie
Er wordt overnacht in pensions o.b.v. 2-persoonskamers of in houten bungalows met eigen badkamer. In 2 dorpen wordt overnacht in eenvoudige dorpshuispensions. Bij één daar van worden de badkamers gedeeld.
Indien er plaats is, is een 1-persoonskamer mogelijk (echter niet altijd beschikbaar in Bel – dag 5). De toeslag voor een 1-pers. kamer bedraagt voor 6 nachten € 85,-.
Verlenging
Indien je wilt kun je deze reis combineren met de tocht over de oostkant van de Lycian Way of met een paar extra dagen op de route.
Reisperiode
De zuidkust kent erg warme zomers en milde winters. De beste wandelmaanden zijn: maart – juni & september – half november
Prijs:
Let op! Vluchten vanaf DL kunnen veel voordeliger zij dan vanaf NL.
3
minimaal: 2
maximaal: –
Inclusief
- transfer vliegveld Dalaman – accommodatie v.v.
Exclusief
- vlucht
- lunches
Dagprogramma
Dag 1: Aankomst in Dalaman, transfer naar Kayaköy. Kayaköy is een mooi gelegen dorp in een vruchtbare vallei omgeven door bergen en baaitjes. Kayaköy is een interessante plek om rond te lopen, m.n. ook het oude Griekse deel, het vroegere Levissi, waar de huizen en kerken er nu verlaten bij staan. Levissi is het dorp waar het boek “Vogels zonder vleugels” van L. de Bernières is gesitueerd. Overnachting in een sfeervol comfortabel charme pension waar een lekkere maaltijd wordt geserveerd.
Dag 2: Rustige startdag: in de ochtend kun je een wandeling maken door het geitendorp Karakeçiler waar ook het pension gelegen is en daarna doorlopen naar het oude Griekse Levissi. Al dwalend door de smalle straatjes, langs oude huizen, kapellen en kerken krijg je een idee van het vroegere leven hier. In de buurt kun je lekker lunchen.
Na de lunch loop je via een mooi pad door de bergen naar het bekende strand van Ölüdeniz (ca. 2,5 uur) waar je eventueel een duik in zee kunt nemen. Vanaf het strand word je opgepikt en naar de prachtige gelegen accommodatie in Faralya gebracht waar je overnacht in houten bungalows bij een erg vriendelijke familie ‘s Avonds wordt er heerlijk voor je gekookt.
Dag 3: Wandeling Ovacik via Kirme naar Faralya. In totaal ongeveer 5 uur lopen. Ca. 530 m. stijgen en 515m. dalen.
Na een kort ritje starten je met de wandeling. Je stijgt geleidelijk over een eeuwenoud pad met prachtige zeezichten en loopt via het gehucht Kozagac en het landbouwdorpje Kirme naar Faralya. Een prachtige afwisselende route! De inwoners van Faralya en het buurdorp Kabak leven met name van de honingteelt en landbouw. De kust is hier nog vrijwel ongerept. ‘s Avonds staat er weer een goede maaltijd voor je klaar.
Dag 4: Faralya – Kabak – Alinca ongeveer 5 – 6 u lopen, stijgen ca. 620m. dalen ca. 200m.
Kabak is het volgende baaitje en ligt omsloten door indrukwekkende bergen. Via een prachtige route loop je bovenlangs naar Kabak. Aangekomen in het dorpje klim je verder omhoog en wandel je hoog langs het dal richting het dorpje Alinca. Het laatste deel van de route stijgt verder en brengt je uiteindelijk naar Alinca, gelegen op 720 m. hoogte. Onderweg heb je indrukwekkende vergezichten o.a. op het strand van Kabak. Er is momenteel maar één eenvoudige accommodatie. Overnachting in eenvoudige houten cabines of eenvoudige kamers bij een dorpshuis pension waarvandaan je prachtig uitzicht op zee hebt. Er wordt weer een goede maaltijd voor je klaargemaakt.
Dag 5: Alinca – Bogazici/Sidyma – Bel, ongeveer 5 uur wandelen. Ca. 450m. dalen en 350m. stijgen. Mooie afwisselende wandeling met prachtige uitzichten. Van het hooggelegen Alinca daal je af naar het glooiende agrarische land van Bogazici. Hiervandaan stijgt het pad weer en loop je door naar het prachtig gelegen dorpje Dodurga. Hier vind je de restanten van het oude Sidyma met vooral vele tombes en sarcofagen. Na het bezoek aan dit “openluchtmuseum” wandel je verder naar het gehucht Bel waar je in het dorpspension verblijft. ‘s Avonds word je weer verwend met een goede maaltijd.
Dag 6:
Bel – Gavuragili – Pydnai, ca. 5 – 5,5 uur wandelen. Totaal ca. 575m. stijgen, 900m. dalen. Vanuit Bel volg je je de verdere loop van de oude Romeinse weg die van Sidyma naar Pydnai loopt. Het pad leidt omhoog over een pas met indrukwekkende uitzichten. Hiervandaan gaat het vrij steil bergafwaarts over een stenig pad, het laatste stuk van de wandeling leidt naar het gehucht Gavuragili dat boven een klein strandje ligt.
Vanuit Gavuragili loop je door naar Pydnai waar de restanten te vinden zijn van een kleine Lycische marine en militaire basis welke de uiterste westelijke kant van het strand van Patara bewaakte. Onderweg heb je prachtige uitzichten op het uitgestrekte strand van Patara.
Via Pydnai kom je op het strand waar je een lekkere duik kunt nemen en wat kunt drinken. Hier word je opgehaald en naar de indrukwekkende Lycische stad Xanthos gebracht, de hoofdstad van het vroegere Lycische rijk en inmiddels opgenomen op de Unesco lijst van werelderfgoed. Na dit bezoek staat het busje/auto klaar om je verder naar Patara te brengen (25 min). Patara staat bekend om haar mooie uitgestrekte strand- en duingebied en imponerende Lycische stad. Overnachting in een familiepension in Patara waar weer een lekkere maaltijd voor je klaarstaat.
Dag 7: Vandaag kun je het oude uitgestrekte Patara bezoeken en een wandeling maken over het strand en door het duinengebied. Het 18 km lange zandstrand zul je waarschijnlijk min of meer voor je alleen hebben. Liefhebbers kunnen in Patara ook een kanotocht maken over de Esen rivier. Overnachting en maaltijd in pension in Patara.
Dag 8: Na het ontbijt einde programma. Transfer naar Dalaman vliegveld (ca. 1,5 u).
Indien je wilt verlengen zijn de volgende plaatsen aan te raden: Kayaköy, Faralya, Sidyma en Patara. In alle 3 de plaatsjes zijn meerdere wandelingen te maken. Het is tevens mogelijk de route verder te volgen tot aan Kalkan.
Inschrijven op deze reis
Beste Evelien,
We hebben inderdaad een mooie reis gehad en alles is goed verlopen. Met name het eten in Faralya, Alinca en Patara waren erg goed maar ook het kleinschalige van de pensions in Alinca en in Bel waren erg Turks en daardoor leuk!. Wij hadden de indruk dat het Pension in Keciler nog niet helemaal klaar was voor het seizoen (zwembad was 1 grote groene kikkerpoel 😉). Ten slotte nog 1 opmerking; de opgegeven tijden klopten allemaal redelijk alleen op dag 5 hebben wij er een stuk langer over gedaan dan de opgegeven 4 uur… wellicht zijn we ergens verkeerd gelopen of misschien klopt het aantal uur niet… Al met al voor herhaling vatbaar.
Evelien, we hebben een fantastische wandelvakantie gehad! De route was erg mooi, het programma mooi opgebouwd en erg vriendelijke hotel-/pensioneigenaren ontmoet.Al met al is de Lycian way een erg mooie wandelroute. Heel goed dat je de saaie wandelroute naar Xanthos eruit hebt gelaten en de pick-up service hebt geregeld.