Spanje – Andalusië wandelvakantie Costa de la Luz | 8 dgn

Wandelen aan de Zuidwest kust van Andalusië – Spanje
Wat/waar: wandelvakantie Costa de la Luz, Andalusië
Duur: 8 dagen
Wandelvakantie aan de zuidwest kust van Spanje waarbij je een prachtig, nog weinig bekend deel van Spanje ontdekt: de Costa de la Luz oftewel de ‘kust van het licht’. Een verrassende streek in Andalusië met mooie kliffenstranden, pijnboombossen, kurkeiken, indrukwekkende rotspartijen en natuurlijk de machtige Atlantische oceaan. De Costa da Luz loopt van de eeuwenoude stad Cadiz aan de westkant, tot het uiterst zuidelijk gelegen Tarifa.
Behalve verrassende natuur vind je hier ook de befaamde Spaanse ingrediënten zoals: de gepassioneerde flamenco, sherry, wijn en heerlijke tapas. De Spanjaarden weten wat genieten is!
We verblijven van april t/m september in een sfeervol hotel op steenworp afstand van de oceaan waarin je tijdens en na de wandelingen een verfrissende duik kan nemen. In de koelere maanden verblijven wij in het levendige plaatsje Vejer de la Frontera op ca. 10 km van zee.



De wandelingen aan de Costa de la Luz
We wandelen langs de kust, over 100 meter hoge kliffen waarvandaan je Afrika kunt zien liggen. We trekken ook het binnenland in, via een ezelpad wandelen wij door de oude kurkeikenbossen bij Facinas waar vele ezels, muildieren en paarden los rondlopen. Vanaf de bergkam van de Sierra de la Plata hebben wij een overweldigend uitzicht over de hele kuststreek terwijl vale gieren hoog boven ons zweven.
Natuur & cultuur
Op één van de wandelingen bezoeken we de ruïnes van een Romeinse stad waar de bevolking van de tonijnvangst leefde. We zullen zelf ook van deze delicatesse proeven met een goed glas lokale wijn. We wandelen door het mooie natuurpark La Breña, een gebied vol heerlijk geurende pijnboombossen. De heldergroene boomtoppen contrasteren prachtig met de azuurblauwe zee.
Uiteraard mag een bezoek aan een karakteristiek wit Andalusisch dorp met haar labyrint aan smalle straatjes niet ontbreken. En natuurlijk bezoeken wij ook het levendige, veelzijdige Cádiz, één van de oudste steden van Spanje gelegen op een schiereiland in de Atlantische oceaan. Het bijzondere licht waar de streek, de Costa de la Luz, haar naam aan dankt geeft de stad de allure van een filmdecor.
Reisleiding
De reisleiding is in handen van ter plaatse wonende Nederlanders. Ze doen niets liever dan hun enthousiasme over de regio met je delen. Bienvenido!
Aanvullende informatie
Vlucht
We vliegen vanaf Schiphol op Malaga. Let op: dit jaar schieten de prijzen van de tickets vlak voor vertrek vaak flink omhoog en bij late boeking zullen wij de prijs dan ook veelal moeten verhogen.
Wandelingen
Niveau: 2. Per wandeldag wordt ca. 12 – 18 km afgelegd, ca. 3,5 tot 5,5 uur. Het zijn rustige wandelingen, dag 3 en 6 zijn pittiger met meer hoogteverschil.
Accommodatie
In de maanden april t/m september wordt er verbleven in een sfeervol, familie gerund, hotel in het plaatsje Zahora met vrolijk gekleurde kamers en vele planten op de patio. Het hotel ligt op steenworp afstand van zee. Het verblijf is op basis van een 1-persoonskamer met eigen douche en toilet.
In de maanden oktober t/m maart wordt er verbleven in een fijn, familie gerund, hotel in het levendige plaatsje Vejer de la Frontera, ca. 10 km van de kust. Het verblijf is op basis van een 1-persoonskamer met eigen douche en toilet.
Indien je met 2 personen boekt (op 1 boeking) en de kamer deelt, ontvang je € 95,- p.p. korting.
Groepsgrootte:
Wij bieden deze reis i.s.m. 2 andere organisaties aan, het maximale aantal deelnemers bij deze reis 14.
Klimaat
Deze streek heeft een fijn klimaat, ook op warme dagen staat er vanuit zee een verkoelende bries. De winters zijn mild.
Data 2023
17/9 € 1545,00 vol
29/10 € 1395,00
22/12 € 1495,00 niet boekbaar
Verblijf op 1-pers. kamer o.b.v. half pension plus 4 x lunchpakket
Data 2024
18/2 € 1395,00
24/3 € 1395,00
14/4 € 1395,00
16/6 € 1395,00
Verblijf op 1-pers. kamer o.b.v. half pension plus 4 x lunchpakket
2
minimaal: 7
maximaal: 14
Inclusief
- vlucht Amsterdam of Rotterdam – Malaga-Amsterdam incl. kleine handbagage (max. 40 x 20 x 30 cm)
- transfers Sevilla of Malaga – accommodatie v.v.
- alle transfers met eigen busjes zoals genoemd in het programma
- 7 overnachtingen o.b.v. een 1-persoons kamer met douche en toilet
- 7 x ontbijt
- 4 x lunchpakket
- 7 x diner
- Nederlandssprekende meelopende gids/reisleiding
Exclusief
- ruimbagage 20 kg € 64,-
- lunches dag 1, 4, 5 en 8
- drankjes bij de maaltijden
- bezoek bodega in Cadiz met proeverij € 15,- optioneel
- boottocht dolfijnen/walvissen spotten, ca. 2,5 uur € 30,- optioneel
- eventuele entreebewijzen
- boekingskosten € 25,- per boeking
- bijdrage reisgarantiefonds € 9,- p.p.
Dagprogramma
Let op! Bij verblijf in Vejer de La Frontera (in vroege voorjaar en late najaar) worden dag 2 en 7 omgewisseld en het programma iets aangepast daar je vanuit een andere plaats begint en eindigt. De wandelingen blijven qua duur hetzelfde.
Dag 1: Vlucht Amsterdam of Rotterdam – Malaga. Transfer naar Zahora of Vejer de La Frontera (ca. 2,5 uur rijden). Afhankelijk van het tijdstip van aankomst wandeling in de omgeving en informatie over de wandelweek alvorens de avondmaaltijd klaarstaat.
Dag 2: Zahora – Kaap van Trafalgar – Los Canos de Meca – Barbate
We starten deze reis met een prachtige kust- en boswandeling vanuit ons hotel. We lopen over het strand naar de Kaap van Trafalgar, waar in 1805 de beroemde slag plaatsvond die Engeland heerser over de zeeën maakte. Verder langs de kust naar los Caños de Meca met haar zandstrand, zoetwaterbronnen en rotspartijen. Na een welverdiende pauze vervolgen wij onze wandeling door het natuurpark La Breña, langs de steile kliffen van Barbate. We genieten voortdurend van een prachtig uitzicht over de Atlantische Oceaan, bij helder weer zelfs tot aan Afrika; de huisjes van Tanger zijn te zien. Bij Torre del Tajo, een wachttoren uit de 15e eeuw, hebben we nog een laatste prachtige blik op de spectaculaire kliffen, alvorens we langs de pijnboombossen lopen tot aan het strand van Barbate waar we de grootste duiventil van Europa vinden: 7.770 nestplaatsen uit terracotta. Nu in onbruik, maar tijdens ontdekkingsreizen werden de duiven meegenomen als vers voedsel op de schepen.
Een korte transfer brengt ons terug naar ons hotel waar we van onze vrije tijd genieten tot het gezamenlijke avondeten.
Afstand ca. 16.5 km /ca. 4,5 – 5 uur wandelen/ 280m stijgen/ 280m dalen/ max. hoogte 104m.
Dag 3: Tarifa en de kurkeiken van Facinas
We rijden ‘s ochtends naar Tarifa, het zuidelijkste puntje van Spanje. Vanaf de Mirador del Estrecho hebben we een prachtig uitzicht op de Straat van Gibraltar en de Afrikaanse kustlijn op slechts 14 km afstand. Het strand bij Tarifa is een windsurfersparadijs en Tarifa is tevens een goede plek om dolfijnen en walvissen te spotten. De geïnteresseerden kunnen mee op een boottocht van ca. 2,5 uur (€ 30). Degenen die aan wal blijven kunnen genieten van de kunsten van de windsurfers en het witte stadje bezoeken.
Na het bezoek aan Tarifa rijden we naar Facinas, waar we een kapel en een dorpskerkhofje bezoeken en met onze wandeling beginnen. We lopen langs de oude kurkeiken die om de negen jaar geschild worden. De kurk wordt nog steeds met ezels en muildieren vervoerd. Wij lopen dan ook over een ezelpad, slingerend, stenig, soms moeten we een waterstroompje overspringen. Onderweg komen we ezels, muildieren en paarden tegen die vrij rondlopen. We picknicken ergens op een mooi plekje en wandelen terug naar het dorp. ’s Avonds staat er weer een goede maaltijd voor ons klaar in het hotel.
Afstand 12 km / ca. 3,5 – 4 uur wandelen, weinig reliëfverschil.
Dag 4: Van Bergen tot aan strand
Vandaag een pittigere maar prachtige wandeling. We rijden in een klein uur naar de enorme wandelduin van Punta Paloma. Daar begint onze wandeling: we stijgen langs een ´vallei´, een kloof waar je je in een western waant, door de pijnboombossen naar boven. Het is een aardige klim, maar we worden er rijkelijk voor beloond! Tijdens het wandelen hebben we uitzicht op de hoge rotsen van de Sierra de la Plata, nogal ongenaakbare kammen, spectaculair om te fotograferen. We hebben een schitterend uitzicht over de hele kustlijn van Tarifa tot Bolonia: een overzicht van wat we bezoeken of al bezocht hebben. Als we teruglopen zijn er mooie doorkijkjes op de oceaan.
Onderweg hebben we een uitgebreide lunch op een unieke plek, waarover we nog niets vertellen….laat je verrassen! (kosten 15€ p/p)
Na de goede lunch lopen we naar beneden tot aan de oceaan waar je kunt zwemmen. We wandelen langs deze wilde kust terug naar onze busjes voor de transfer terug naar het hotel. ’s Avonds staat er weer goede maaltijd voor ons klaar.
Afstand 16 km / 507 m stijgen / 507 m dalen / 367 m max. hoogte
Dag 5: Cadiz en bodegabezoek
We bezoeken vandaag Cádiz, op een uur afstand van ons hotel. We maken een wandeling door deze oudste stad van West-Europa, daterend uit 1100 v.Chr. Cádiz is één groot monument uit de 18e, 19e eeuw met een prachtige architectuur; een stad die je omarmt. We laten je natuurlijk de mooiste plekjes zien: Plaza san Juan de Dios, de kathedraal, de bloemenmarkt. Daarna bezoeken we met de liefhebbers een kleine, zeer charmante bodega en leren alle geheimen van de sherry kennen door een Engels sprekende gids. Het proeven van de sherry hoort er natuurlijk bij! Daarna is het tijd voor de tapas op de oude overdekte markt, voor elk wat wils. We vervolgen onze stadswandeling en bezoeken (facultatief) Torre Tavira, de hoogste toren van Cádiz, met een ‘camera obscura’ die ons in levende beelden een unieke blik op de stad doet werpen. Ook is er een terras met een prachtig uitzicht over de stad, de haven en de baai: perfect voor foto’s. Hierna kan ieder voor zichzelf de stad verder verkennen of op een terrasje neerstrijken voordat wij later op de middag terug naar onze accommodatie gaan.
Avondmaaltijd in het hotel.
Dag 6: Van de vuurtoren tot Baelo Claudia
We rijden naar Atlanterra waarlangs in mei/juni stromen tonijnvissen richting Middellandse Zee zwemmen. Dat was 2000 jaar geleden ook al zo, toen Baelo Claudia gebouwd werd. Deze Romeinse stad leefde van de tonijn; de ‘fabriek’ is nog goed bewaard gebleven, evenals het forum, de oude straten, de Romeinse baden en zelfs het theater. We lopen langs een geitenboerderij en een gierenbroedplaats (Buitre Leonardo) naar een geheim weggetje dat ons tot op de top van een wandelduin brengt. Alsof je in de woestijn bent beland. We lopen via de duin naar beneden, het prachtige strand van Bolonia langs en bezoeken (facultatief) de Romeinse stad. Daarna een picknick in Bolonia, een klein gehuchtje met uitzicht op zee. Misschien nog tijd voor een duik voor we terug wandelen naar de vuurtoren en naar Zahora gebracht worden.
Deze wandeling kan voor de liefhebbers met 5 km verlengd worden.
Afstand 13 km of 18 km /ca. 4 – 5,5 uur wandelen / 333m stijgen/ 330m dalen / 138m max. hoogte
Dag 7: La Muela – Santa Lucia – Vejer de la Frontera
Een Prachtdag! We beginnen met een goede kop koffie/thee op een bijzondere plek in La Muela. We hebben een prachtig uitzicht en kunnen precies zien waar we gaan wandelen. De route loopt naar beneden, via een Romeins aquaduct met watervallen en een natuurlijke ‘jacuzzi’, voordat we in de “bewoonde wereld” komen waar we in een barretje met een terrasje boven het stromende water een drankje kunnen drinken. We vervolgen onze weg, die heuvelopwaarts klimt tot aan Vejer de la Frontera: een mooi wit Andalusisch dorp. We wandelen door de smalle straatjes met vrolijke bloemen in de patio’s, langs de oude stadsmuur en we beklimmen de oude stadstoren. Daarna is er vrije tijd om zelf wat door dit historische dorpje te dwalen. we lopen aan het eind van de middag terug en hebben een laatste verrassingsetentje op de berg van La Muela, met uitzicht op Vejer.
Afstand 14,5 km/ ca. 4,5 uur wandelen / 174m stijgen/ 174m dalen / 220m max. hoogte
Dag 8: Na het ontbijt einde programma, afhankelijk van het tijdstip van de vlucht kun je nog een laatste wandelingetje maken of lekker relaxen. Transfer naar de luchthaven van Malaga voor de vlucht terug naar Nederland.
Met de gidsen Peter en Ini heeft deze week een toegevoegde waarde: zij proberen werkelijk iedereen het naar de zin te maken. Ook zijn zij zelf altijd vrolijk en gezellig. Wandelingen konden vaak iets aangepast worden als iemand die te lang vond; bijvoorbeeld even op een mooie plek achterblijven en daarna weer aansluiten. Door hun jarenlange verblijf in dit gebied kennen zij de vele cafeetjes en barretjes, voor het drankje achteraf. Heel handig, want lang niet alles is in het voorseizoen al open. En door het spreken van de taal gaan er net weer wat meer deuren open…