Nederland – Wandeling Duin & Kruidberg – Kennemerduinen | 1 dag

Dagwandeling Duin & Kruidberg – Kennemerduinen
Natuurwandeling in Nederland. Het natuurgebied van Duin en Kruidberg is één van de mooiste natuur-/duingebieden van Nederland. De imposante kastanje- en beukenlanen rondom het imposante oude landhuis verklappen de historie van Duin en Kruidberg. Ooit werd het voormalige landgoed bewoond door rijke kooplui, inmiddels zijn de hoofdgebouwen verbouwd tot hotel.
De natuur heeft weer bezit genomen van grote delen van het landgoed. Zo overwinteren er vleermuizen in de ijskelder en staan de bomenlanen en bermen in het voorjaar vol bloeiende stinsenplanten. Verder richting zee vind je bossen met lage bomen met brede kronen en vreemd gevormde takken, geteisterd door de zeewind. Eiken, zeedennen, beuken groeien hier soms grillig en sprookjesachtig. Shetlandpony’s en Schotse Hooglanders zorgen voor de begrazing.



De wandeling
De plantengroei is typische duinvegetatie, met in de zomer vreemde planten, zoals hondstong, doornappel en pijpbloem. We zien typerende vogels als de roodborsttapuit, boompieper, kneu en met geluk boomvalken en een Klapekster. We hebben ook grote kans om damherten te zien.
We laten ons verleiden door de vele wandelmogelijkheden en struinen door de wildernis van de duinen. De verschillende delen van het duin hebben vreemde namen, zoals Kattevlak, Lichtbakkeet of Wouwenkop. De wandeling gaat dwars door Duin en Kruidberg, het duingebied en naar de zee. Bij de jonge stuifduinen zijn zoutminnende en ‘zoete’ planten naast elkaar te vinden. Regenwater en zoete kwel zorgen in dit zilte gebied voor extra dynamiek. Bij het strand aangekomen zoeken we een fijne plek voor onze zelf meegebrachte lunch.
Begeleiding
De begeleider van deze wandeltocht, Koos Koopmans, is niet alleen een sportieveling, maar ook een natuurliefhebber pur sang. Hij zal je onderweg regelmatig wijzen op bijzondere flora en fauna en hij kent van de meeste planten en vogels die we tijdens de wandeling tegen komen de naam.
In Nederland werkt Koos als leraar kunstzinnige vorming en violist. Tijdens zijn vele vrije dagen begeleidt hij met regelmaat bergwandeltochten en vogelreizen in het buitenland.
Aanvullende informatie
Hoe er te komen
OV of auto
Wandeling
Niveau: 1. Stevige wandeling, ca. 18 km, ca. 5 uur. Over makkelijke paden en over het strand.
Aanmelden
Voor deze reis kun je aanmelden via een email, zodat je niet het hele inschrijfformulier hoeft in te vullen. In de email graag de vertrekdatum, naam, adres en telefoonnummer vermelden.
Schoeisel: Lichte wandelschoenen, blote voeten op het strand…
Start-/Eindpunt
10.00 uur Station Santpoort Noord, Santpoortse Dreef 1
Data 2021
3/4
15/5
Prijs: € 35,-
1
minimaal: 8
maximaal: 12
Inclusief
- enthousiaste gids
Exclusief
- toegangskaartje Waterleidinggebied
- versnaperingen